Renowacja lastryko przez szlifowanie

Wykonujemy szlifowanie lastryko, którego zamiarem jest powszechne odnowienie posadzki. Lastryko (inaczej terrazzo) jest obecnie bardzo szeroko wykorzystywanym materiałem budowlanym, szczególnie w budownictwie przemysłowym, jednakże ważna spożywa wpaść także w domach rodzinnych, klatkach schodowych budynków mieszkalnych natomiast zagranicznych pomieszczeniach. Głównie z lastryka odbywa się posadzki i schody, a również i parapety.

Posadzki lastrykowe są także szczególnie powszechne w wielkopowierzchniowych punktach handlowych. Istnieje zatem dokument, który podczas eksploatacji ulega niszczeniu. W zestawieniu z np. gresem istnieje on choć możliwy do odnowienia. Renowację usuwa się poprzez wygładzanie i oczyszczanie lastryko.

Uwaga! Swoja spółka nie wykonuje renowacji klatek schodowych. Wykonujemy polecenia na obszernych powierzchniach.

Posadzki przeprowadzone z lastryko są dość zimne i stałe na zniszczenia mechaniczne, jednak z terminem, gdy każdy model posadzki, ulegają rozbiciu i zabrudzeniu. Taki brud jest trudny do zwolnienia w trakcie częstego mycia. W takich wypadkach przydatne jest przygotowanie gruntownego czyszczenia, zaś w większości przypadków obowiązkowe jest podobnie ulepszanie i polerowanie lastryko. Szlifowanie lastryka wykonujemy w obiekcie przywrócenia jego walorów atrakcyjnych oraz przydatnych.

W relacji od rodzaju lastryka, etapu jego zła i zabrudzenia wykorzystujemy rożne techniki jego naprawy. W dużo delikatnym przypadku – podłogi starej, zabrudzonej a ze tanią strukturą, popękanej pożądane jest wykonanie pełnego procesu renowacji lastryko, na jaki stawiają się będące elementy:
Szlifowanie lastryko
Gruntowne doczyszczenie ziemie z lastryko, w finału uniknięcia brudu, jaki nie zdążył głęboko odkryć w epoki lastryka
Szlifowanie lastryka metalami w planie uniknięcia nierówności podłogi i najpełniejszych cień i wżerów
Wypełnienie ubytków i osłabionych dylatacji. Uzupełnianie lastryko w zajęciach gdzie prowadzone były nieprofesjonalne naprawy. Naprawa schodów z lastryko – poprzez wylanie nowych stopnic lub dodanie będących.
Szlifowanie lastryko w obiekcie poprawienia po szpachlowaniu.
Szlifowanie lastryko diamentami – proces szlifowania posadzki kolejnymi gradacjami diamentów, w sensu uniknięcia rys po starych narzędziach oraz ogólne wybłyszczenie posadzki.
Polerowanie lastryko / terrazzo
Polerowanie lastryko – mechaniczne polerowanie posadzki przy użyciu proszku polerskiego lub padów polerskich, w planu nadania posadzce efektu „mokrej podłogi”, lub wielkiego połysku
Impregnacja lastryko – wyszlifowaną posadzkę należy zabezpieczyć, co utrudni wnikanie brudu w ery lastryka, zostawiając na dłużej jej piękny wygląd
Okresowe odnawianie połysku (poleru) lastryka poprzez wykonanie podszlifu padami diamentowymi i polerskimi i ponowna impregnacja.

Usługi wytwarzamy we jakiegokolwiek sposobie obiektach – jesteśmy sprzęt oraz wykwalifikowanych pracowników zarówno do precyzyjnych pracach na klatkach schodowych jak również w budynkach wielkopowierzchniowych – jak markety, zakłady produkcyjne itp.

Z przyjemnością przygotujemy dla Państwa prezentację, która polegać będzie na kompleksowym wyszlifowaniu niewielkiego odsetka podłogi, co pozwoli docenić w praktyce ostateczny rezultat naszych aktywności. W funkcji z Państwa oczekiwań możemy zastosować nowe wykończenie – od półmatu do połysku (wypolerowanego lastryko).
https://mech-bud.net/schody-i-posadzki-lastryko-warszawa/

link do mapki: lastryko Warszawa

Mech-Bud Grzegorz Pieńkos – Schody i posadzki lastryko Warszawa – szlifowanie i renowacja lastryko
Gawartowa Wola 3A
05-085 Kampinos
NIP: 1250447903
REGON: 015418765
TEL: 608 050 831
email: [email protected]